Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Krajowe Zawody Sprortowo-Pożarnicze MDP - Olsztyn 2014 Drukuj Email

W dniach 5-7.09.2014 r. uczniowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopców z naszej szkoły (Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu) uczestniczyli w XIV Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych MDP – Olsztyn 2014. W zawodach startowało po 19–cie drużyn dziewcząt i chłopców, reprezentantów poszczególnych województw.

 

Jak przyznaje opiekun drużyny chłopców „apetyt na pierwszą dziesiątkę był duży, zważywszy że powtórzenie czasów (z bojówki i sztafety łącznie) osiągniętych w zawodach wojewódzkich, dawały miejsce w pierwszej dziesiątce.” Jednak, mimo ogromnego zaangażowania uczniów i ich ambicji, nie udało się. Wymiana kontuzjowanych zawodników na kilka dni przed zawodami zrobiła swoje… Nasze drużyny uzyskały słabsze czasy niż na zawodach wojewódzkich, co w ostatecznym rozrachunku dało po jednakowym – piętnastym miejscu.

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, okolicznościowe książki oraz kalendarze strażackie z instrukcją postępowania na wypadek pożaru. Każda drużyna otrzymała bon w wysokości 3 000,00 zł na zakup sprzętu.

Wyjazd do Olsztyna, to nie tylko zawody MDP, ale również zwiedzanie Planetarium, uroczystości pod pomnikiem STRAŻAKA oraz prezentacje województw przygotowane przez drużyny a demonstrowane w olsztyńskim amfiteatrze. Wspomnimy przy tym tylko, że nasz wohyński RAK i rozdawane przez niego cukierki „Raczki” rozentuzjazmowały widownię.

W drodze powrotnej, p. Tomasz Jurkiewicz – przedstawiciel p. wójta Stanisława Jóźwika, ufundował uczniom zestawy Happy Meal. Wyjazd zakończyliśmy więc wesoło, gdyż uczniowie w jednej chwili zapomnieli, że są gimnazjalistami i z dziecięcą radością bawili się „niespodzianką” z zestawu.

Zawodnicy wrócili z niedosytem ale mimo wszystko dumni, że mogli godnie reprezentować nasze województwo i Gminę Wohyń (tylko trzy drużyny dziewcząt i chłopców – na cały kraj, były z tej samej miejscowości, w tym nasze).

Opiekunami drużyn są: p. Żanetta Zalewska – dziewczęta oraz p. Dariusz Tarasiuk – chłopcy, z ramienia OSP Wohyń p. Marek Rożen i p. Andrzej Choreń.

 

/relacja – E.T./

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
21 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Pogoda

Informacje