Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Witamy na stronach Urzędu Gminy Wohyń
Przebudowa dróg PDF Drukuj Email

W piątek 10 sierpnia br. odbył się odbiór końcowy robót pn. Modernizacja drogi gminnej Nr 101875L w miejscowości Ostrówki oraz Modernizacja drogi gminnej Nr 101819L w miejscowości Bezwola. Prace rozpoczęte przed miesiącem związane z przebudową dróg wykonała firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych Parczew Spółka Akcyjna. Zakres robót obejmował wykonanie podbudowy z kruszywa kamiennego oraz ułożenie dywanika asfaltowego. Gmina Wohyń uzyskała zgodę od PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na włączenie drogi gminnej Nr 101819L w miejscowości Bezwola (ul. Grabówka) do istniejącego utwardzenia przejazdu kolejowo-drogowego, przez co znacznie zostało poprawione bezpieczeństwo ruchu. Pod zmodernizowaną drogą założono przepusty odwadniające.

Więcej…
 
Zawiadomienie o sesji Rady Gminy Wohyń PDF Drukuj Email

Mieszkańcy Gminy Wohyń

Zawiadamiam, że w dniu 20 sierpnia 2018 r. (poniedziałek) o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wohyń odbędzie się sesja Rady Gminy Wohyń,
z następującym porządkiem obrad:
1.    Otwarcie sesji.
2.    Sprawy organizacyjne.
a)    stwierdzenie quorum;
b)    ustalenie i przyjęcie porządku obrad.

Więcej…
 
Mobilny Punkt Informacyjny PDF Drukuj Email

W piątek 27 lipca 2018 r. w sali konferencyjnej urzędu gminy zorganizowano Mobilny Punkt Informacyjny w zakresie funduszy europejskich. Do dyspozycji zainteresowanych mieszkańców gminy Wohyń był Pan Paweł Polkowski specjalista ds. informacji z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Białej Podlaskiej. Mieszkańcy mogli także otrzymać foldery i materiały promocyjne przygotowane m.in. przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Celem punktu było ułatwienie dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia różnych inicjatyw z funduszy Unii Europejskiej oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.

 
Świerżowisko 2018 PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 29 lipca br. po dwuletniej przerwie związanej z przebudową drogi wojewódzkiej 814 odbyło się kolejne „Świerżowisko”. Organizatorzy w tym roku za motyw przewodni spotkania z piosenką ludową w Świerżach wybrali cytat z Juliana Tuwima „Miłość Ci wszystko wybaczy…” Licznie zebrane zespoły śpiewacze z terenu powiatu radzyńskiego prezentowały po dwa utwory zgodnie z proponowaną tematyką. W spotkaniu wzięli udział Dyrektor Marcin Czyżak z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Starosta Radzyński Lucjan Kotwica wraz z małżonką, Wójt Gminy Wohyń wraz z małżonką oraz radni, mieszkańcy.

Więcej…
 
Akcja honorowego oddawania krwi PDF Drukuj Email

Dziś, jutro, za miesiąc...
Pani Basia, kuzyn Wojtek, sąsiadka, synek koleżanki...
Każdy kiedyś może potrzebować krwi.
Nie da się jej niczym zastąpić. Można się nią podzielić.

Na Twoją krew i jej składniki czekają chorzy oraz poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi. Krwotoki, przeszczepy organów, choroby hematologiczne wymagają przetaczania składników krwi. Podczas zabiegów chirurgicznych, kiedy ubytek krwi jest duży, często potrzebna jest transfuzja.

Więcej…
 
Komunikat Wójta Gminy Wohyń PDF Drukuj Email

Informuję, że w celu uczczenia 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2018 roku o godzinie 17:00 uruchomiona zostanie syrena na czas 1 minuty.

 
Mobilne Punkty Informacyjne PDF Drukuj Email

W ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich konsultanci z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego odwiedzają poszczególne gminy regionu.
Celem tego przedsięwzięcia jest ułatwienie mieszkańcom dostępu
do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia różnych inicjatyw z funduszy Unii Europejskiej oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 100

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
14 Sierpnia 2018
Imieniny obchodzą
Alfred, Atanazja, Dobrowój, Euzebiusz,
Kalikst, Kaliksta, Machabeusz

Do końca roku zostało 140 dni.
Zodiak: Lew

Pogoda

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

Informacje