Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Według przepisu babci Drukuj Email

„Według przepisu babci” – kolejne już spotkanie w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj – 21.11.18r.
Polska kojarzy się nam z walką, bohaterstwem i wielkim poświęceniem obywateli w trudnych momentach naszej historii, ale Polska to też nasza serdeczność i gościnność znana na całym świecie. To potrawy przechodzące z pokolenia na pokolenie, znane jako tradycyjna kuchnia polska. Dlatego w Zespole Szkół w Suchowoli w sposób wyjątkowy zaprezentowano tę serdeczność i gościnność.

Każda klasa miała za zadanie przygotować potrawę lub kilka korzystając z zapisków i wskazówek babć i zaprezentować je na wspólnym spotkaniu. Szykowano w domach, szkole i MCK.  Z ogromnym zaangażowaniem rodziców powstały niesamowite potrawy, zaprezentowane na pięknie udekorowanych stołach. Był żurek staropolski, bigos myśliwski, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, paszteciki z grzybami i kapustą, sałatka jarzynowa, cebularze lubelskie, naleśniki, faworki, kocie oczka, miód z własnej pasieki naszego ucznia Macieja Ziółkowskiego i przeróżne ciasta kruche oraz drożdżowe pieczone i smażone. Serwowano kawę Inkę i tłoczony sok jabłkowy. W sympatycznej atmosferze uczniowie, rodzice, nauczyciele i goście – wójt Tomasz Jurkiewicz i kierowniczka ZAS Agnieszka Buch degustowali przygotowane potrawy. Było to niesamowite spotkanie. Nikt nie wyszedł ze szkoły głodny.

 

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
18 Lipca 2019
Imieniny obchodzą
Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil,
Karolina, Robert, Roberta, Szymon,
Unisław, Wespazjan

Do końca roku zostało 167 dni.
Zodiak: Rak

Pogoda

Informacje