Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Ważna lekcja historii… Drukuj Email

„11 listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił…” – te słowa dominowały podczas obchodów Święta  Odzyskania Niepodległości w dniu  9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Ossowie. Tego dnia uczniowie klasy 7. pod opieką swojej wychowawczyni,  Katarzyny Krupskiej, przygotowali uroczysty apel, na który licznie przybyli rodzice oraz zaproszeni goście: Pani Agnieszka Buch – Kierownik ZAS w Wohyniu, Pan Marek Korczyk – Radny Gminy Wohyń oraz  Pani Maria Kondratiuk – sołtys wsi Ossowa.

Uroczystość zaczęła się  punktualnie o godzinie 11:11 od  odśpiewania hymnu  „Mazurek Dąbrowskiego”.  Był to jednocześnie udział w akcji bicia rekordu zorganizowanej przez MEN i Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej oraz flagę państwową „ Rekord dla Niepodległej”.
Następnie dzieci w montażu słowno - muzycznym  przypomniały całej społeczności szkolnej i gościom, że 11 listopada to szczególna data, która tkwi w sercach wszystkich Polaków od 100 lat. Przypomniane zostały  dni  123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapach Europy, przez dzieje Narodu Polskiego w okresie zaborów oraz walki o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami.
Tego dnia również nastąpiło uroczyste zasadzenie dębu w ramach akcji „ 100 dębów na 100 – lecie niepodległości” organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim. Oprócz tego,  uczniowie wspólnie z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w warsztatach poświęconych redagowaniu życzeń dla Ojczyzny. Zwieńczeniem obchodów było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, takich jak: „Legiony”, „ Marsz Pierwszej Brygady”, „Pierwsza kadrowa”, „  Dziś idę walczyć mamo”, „Ojczyzno ma”,  „Niepodległa, niepokorna”.

 

tekst i zdjęcia Katarzyna Krupska

 

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
21 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Pogoda

Informacje