Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Nowe Centrum Kultury w Wohyniu Drukuj Email

Od dawna w Gminie Wohyń brakowało budynku, gdzie mieszkańcy mieliby możliwość rozwoju kulturalnego oraz bazy lokalowej dla twórczości lokalnej. Gmina Wohyń posiadała budynek usługowy zlokalizowany w centrum miejscowości. Dzięki  pozyskaniu funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 Oś priorytetowa 7 Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego. Działanie: 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne możliwe był poszerzenie bazy lokalowej do celów związanych z kulturą. Zgodnie z zawartą umową całkowity koszt wykonanej przebudowy wynosi: 2 280 062,60 zł, a pozyskane dofinansowanie: 1 489 699,25 zł.

Przebudowę przeprowadziła firma AZ-BUD z Komarówki Podlaskiej
W trakcie prac budowlanych gruntownie przebudowano istniejący budynek usługowy, wymieniono wszystkie instalacje i przyłącza , wykonano termomodernizację i nowoczesną elewację oraz nowy dach. W ramach dostosowania infrastruktury kulturalnej do potrzeb osób niepełnosprawnych zamontowano windę. Wewnątrz zastosowano energooszczędne oświetlenie i kolektory słoneczne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W ramach projektu budynek zostanie wyposażony w niezbędne wyposażenie umożliwiające jego pełną funkcjonalność.
Głównym celem projektu jest zwiększenie czynnego udziału mieszkańców Gminy Wohyń w życiu kulturalnym gminy poprzez zwiększenie dostępności infrastruktury kulturalnej. Cel ten osiągniemy dzięki udostępnieniu mieszkańcom w pełni wyposażonego i komfortowego budynku, w którym tętnić będzie życie kulturalne naszej miejscowości oraz gminy. Wyposażenie budynku w windę oraz likwidacja innych barier architektonicznych uczynią go dostępnym dla wszystkich mieszkańców, w tym osób niepełnosprawnych ruchowo. Ponieważ jednym z priorytetów naszej Gminy jest również troska o otaczającą nas przyrodę i środowisko naturalne, projektując i realizując niniejszą inwestycję wykorzystaliśmy cały szereg rozwiązań przyjaznych środowisku, w tym również możliwość pozyskiwania odnawialnych źródeł energii z zamontowanych na dachu budynku paneli solarnych.

 

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
21 Marca 2019
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran

Pogoda

Informacje