Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Altana i miejsce ogniskowe w Suchowoli Drukuj Email

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców związane z dużą popularnością turystyki rowerowej służącej poznawaniu miejscowych zakątków i historii naszego terenu, Gmina Wohyń wybudowała altanę (wiatę rowerową) wraz z miejscem na ognisko w miejscowości Suchowola, naprzeciwko Młodzieżowego Centrum Kultury. W ten sposób udało się na gminnej działce nie tylko wygospodarować parking dla samochodów ale także wydzielić miejsce do wypoczynku czy spotkań. Wybudowana infrastruktura stanowi element utworzonego szlaku rowerowego obejmującego teren całego powiatu. Operację zrealizowano przy współudziale środków unijnych w ramach PROW „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, która wpisuje się w strategię rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanego przez LGD Zapiecek. W ramach projektu pn. „Budowa małej infrastruktury turystycznej w miejscowości Suchowola” zostały wykonane: altana drewniana ze stołem i ławkami, stojak na rowery, miejsce na ognisko, tablica informacyjna, kosze na śmieci. Całokształt dopełniły dwie latarnie solarne o mocy 60 W każda wspomagane turbinami wiatrowymi i ogrodzenie z bramą wejściową.

Łączna wartość inwestycji to 56 208 zł w tym dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w kwocie 35 765 zł. Urządzenia dostarczyła i zamontowała wybrana w przetargu firma PW Pronat Roman Bochniarz z Łęcznej. Infrastruktura została objęta 3-latnią gwarancją.

Niestety już pojawiły się pierwsze akty wandalizmu i próby niszczenia urządzeń. W związku z tym niebawem zostaną także zamontowane kamery monitoringu.

Zapraszamy mieszkańców do odwiedzania wybudowanej infrastruktury i prosimy o odpowiedzialne korzystanie.

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.


Operacja pn.: „Budowa małej infrastruktury turystycznej w miejscowości Suchowola” mająca na celu promowanie rozwoju turystyki poprzez stworzenie miejsca odpoczynku na szlaku rowerowym wyposażonego w małą infrastrukturę, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Czwartek
21 Marca 2019
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran

Pogoda

Informacje