Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Dzień dziecka w Stężycy Drukuj Email

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lisiowólce zostali zaproszeni do Stężycy. Sponsorem  wyjazdu było Wojskowe Koło Łowieckie „Diana”. Na uczestników wyjazdu czekało wiele niespodzianek. Dzień w Stężycy nad Wisłą uczniowie wraz z towarzyszącymi im rodzicami rozpoczęli w Centrum Edukacyjno-Sportowym. Najstarszy kościół w Diecezji Siedleckiej pw Św. Marcina znajduje się właśnie w Stężycy, o czym mogli się przekonać uczestnicy wycieczki podziwiając tę piękną świątynię.

Następnie wszyscy udali się na krótki spacer ścieżką rowerową nad Wisła, by tę część zwiedzania zakończyć w niezwykłym obiekcie powstałym wspólnymi siłami mieszkańców- „Wyspie Wisła”. Na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka- zaproszenie od właściciela JMP Flowers Pana Jarosława Ptaszka. Róże, storczyki, anturium na kilkunastu hektarach uprawiane są przez rodzinną firmę od 40 lat. Chyba nikt ze zwiedzających szklarnię nie widział takiego bogactwa kolorów, kształtów, gatunków. Pan Jarosław Ptaszek opowiadał z pasją i zaangażowaniem o swoich sukcesach oraz pokazywał najpiękniejsze okazy. Ciężko było żegnać z tak barwnym miejscem. Na pocieszenie wszyscy uczestnicy wycieczki zostali obdarowani pięknymi storczykami.
Dalszą część tego świątecznego dnia uczestnicy wycieczki spędzili w leśniczówce, gdzie czekał na nich obiad, ognisko, gry i zabawy. Na zakończenie spotkania Dyrektor Szkoły Pani Urszula Kubaczyńska złożyła serdeczne podziękowania Prezesowi Wojskowego Koła Łowieckiego ze Stężycy Panu Markowi Michalikowi za zaproszenie i przygotowanie tylu atrakcji. Podziękowania skierowano również do Pana Dariusza Sadło, który przez cały dzień był przewodnikiem.
Dzień Dziecka dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lisiowólce był w tym roku wyjątkowy dzięki sponsorowi- WKŁ „Diana” ze Stężycy.

tekst i zdjęcia B.Samociuk

 

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
21 Maja 2019
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Pogoda

Informacje