Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Turniej tenisa stołowego na zakończenie „Aktywnych ferii w Wohyniu” Drukuj Email

W ostatnim dniu ferii zimowych tj. piątek 09 lutego 2018 r., zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią,
na „małej” sali sportowej Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu odbył się „Otwarty, Gminny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii OPEN”. Punktualnie o godzinie 10:00  została zamknięta lista zgłoszeń. Jak można było przewidywać, zgłosili się zawodnicy w bardzo różnym przedziale wiekowym, od uczniów szkoły podstawowej do „...dziestoletnich” dorosłych.

W turnieju wzięło udział ośmiu zawodników (trzech z Wohynia i pięciu z terenu gminy), którzy zostali podzieleni na dwie czteroosobowe grupy. W grupach grano systemem „każdy z każdym”. Po  rozgrywkach grupowych zaczęły się mecze o miejsca w turnieju. I tak: zawodnicy, którzy zajęli czwarte miejsca w swoich grupach grali VII – VIII miejsce w turnieju, trzecie miejsca grupowe grały o V – VI miejsce turniejowe. O miejsce na przysłowiowym „pudle” walczono w dwóch etapach. Najpierw rozegrana została tzw. „krzyżówka”. Dla mniej zorientowanych wyjaśniam na czym to polega: zawodnik zajmujący I miejsce w swojej grupie gra z zawodnikiem drugiej grupy, który zajął w niej II miejsce i odwrotnie. Przegrani zmierzyli się o miejsca III – IV, a zwycięzcy
o miejsca I – II.
Lista zwycięzców przedstawia się następująco:
IV miejsce – Rafał Olszewski
III miejsce – Kamil Bilski
II miejsce – Jerzy Ochnio
I miejsce – Karol Bieliński
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy dodatkowo upominki książkowe ufundowane przez Gminę Wohyń. Specjalna nagroda „ Za Odwagę i Waleczność” została wręczona najmłodszemu zawodnikowi turnieju – Markowi Grzywaczewskiemu.
Podczas trwania rozgrywek na sali panowała atmosfera sportowej rywalizacji jak i dobrej, wesołej zabawy.
(relacja M.Maksymiuk)

 

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
18 Czerwca 2018
Imieniny obchodzą
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula

Do końca roku zostało 197 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Pogoda

Informacje