Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Budowa Gminnego Centrum Kultury Drukuj Email

Wójt Gminy Wohyń w dniu 21 lipca 2017 r. podpisał z Województwem Lubelskim umowę na dofinansowanie projektu pn. Przebudowa i rozbudowa budynku usługowego  na Gminne Centrum Kultury w Wohyniu.
Stan techniczny, obecnie użytkowanego budynku z lat 60. XX w. po byłym domu towarowym jest niezadowalający. W Wohyniu brakuje miejsca, w którym mogliby się spotykać mieszkańcy, odbywać zebrania, czy też rozwijać swoje pasje. Warunków do działania potrzebują również zespoły śpiewacze, koła gospodyń i inni z terenu całej gminy.

Projekt przebudowy dawnego WDT-u zakłada urządzenie pomieszczeń wielofunkcyjnych, przystosowanych do zajęć tematycznych, pomieszczeń dla organizacji społecznych oraz pokoi biurowych. W budynku przewidziano również zaplecze kuchenne, gospodarczo-techniczne oraz magazynowe. Ponadto w projekcie zawarto udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, zaplanowano platformę umożliwiającą przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami. Pomieszczenia zostały rozmieszczone w sposób umożliwiający niezależne korzystanie z obiektu wielu osobom. Przewidziano sale wielofunkcyjne przeznaczone do organizowania zajęć kulturalnych, pomieszczenia przystosowane m. in. do wyświetlania filmów na projektorze. Pomyślano również o poprawie warunków funkcjonowania gminnej biblioteki. Planowane jest w niej urządzenie nowoczesnego centrum informacyjnego, wykorzystującego nowoczesne technologie.  Obiekt otrzyma nowy dach i elewację, Zmieniony zostanie również system ogrzewania, a wokół budynku powstaną dodatkowe miejsca parkingowe.
Obecnie trwa przygotowywanie postępowania przetargowego. Całkowite koszty realizacji przebudowy będą znane po zawarciu umowy z wykonawcą.
Całkowita wartość projektu: 2 280 062,60 zł, uzyskane dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie: 1 489 699,25 zł.
Termin zakończenia prac ustalono na 30 październik 2018 r.

 

 

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
26 Maja 2018
Dzień Matki
Imieniny obchodzą
Beda, Filip, Marianna, Paulina,
Więcemił, Wilhelmina

Do końca roku zostało 220 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Pogoda

Informacje