Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Witamy na stronach Urzędu Gminy Wohyń
Ważna lekcja historii… PDF Drukuj Email

„11 listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił…” – te słowa dominowały podczas obchodów Święta  Odzyskania Niepodległości w dniu  9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Ossowie. Tego dnia uczniowie klasy 7. pod opieką swojej wychowawczyni,  Katarzyny Krupskiej, przygotowali uroczysty apel, na który licznie przybyli rodzice oraz zaproszeni goście: Pani Agnieszka Buch – Kierownik ZAS w Wohyniu, Pan Marek Korczyk – Radny Gminy Wohyń oraz  Pani Maria Kondratiuk – sołtys wsi Ossowa.

Więcej…
 
Zawiadomienie o sesji Rady Gminy Wohyń PDF Drukuj Email

Mieszkańcy Gminy Wohyń

Zawiadamiam, że postanowieniem z dnia 6 listopada 2018 r. Komisarz Wyborczy w Białej Podlaskiej zwołał pierwszą sesję Rady Gminy Wohyń wybraną w wyborach w dniu 21 października 2018 r. 
Sesja Rady Gminy Wohyń odbędzie się w dniu 20 listopada 2018 r. (wtorek) o godz. 10:00 w Urzędzie Gminy Wohyń sala Nr 1.

Więcej…
 
11 listopada 2018 PDF Drukuj Email

11 listopada 2018 roku obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku obchody te były szczególne – mija bowiem 100 lat od tego wydarzenia.
Z tej właśnie okazji w Kościele Św. Anny została odprawiona msza święta, po której  w przestawieniu słowno-muzycznym wystąpiły dzieci z Zespołu Szkół  w Wohyniu.  Następnie wszyscy uczestnicy przeszli przed pomnik, przy którym delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Więcej…
 
Ogloszenie PDF Drukuj Email

Informuję, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi uruchomił dodatkową pomoc dla producentów rolnych, w których gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej powstały szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2017 r. huraganu, deszczu nawalnego lub gradu, w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.
Rolnicy ci mogą składać wnioski do Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc od dnia 13.11.2018r. do dnia 27.11.2018r.

Więcej…
 
Nowe Centrum Kultury w Wohyniu PDF Drukuj Email

Od dawna w Gminie Wohyń brakowało budynku, gdzie mieszkańcy mieliby możliwość rozwoju kulturalnego oraz bazy lokalowej dla twórczości lokalnej. Gmina Wohyń posiadała budynek usługowy zlokalizowany w centrum miejscowości. Dzięki  pozyskaniu funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 Oś priorytetowa 7 Ochrona dziedzictwa kulturowego i naturalnego. Działanie: 7.1 Dziedzictwo kulturowe i naturalne możliwe był poszerzenie bazy lokalowej do celów związanych z kulturą. Zgodnie z zawartą umową całkowity koszt wykonanej przebudowy wynosi: 2 280 062,60 zł, a pozyskane dofinansowanie: 1 489 699,25 zł.

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

Informujemy o rozpoczęciu II naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.
Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 17.10.2018 r. do dnia 30.11.2018 r.

Więcej…
 
Jubileusz pięćdziesięciolecia PDF Drukuj Email

Miło nam poinformować, że 18 października 2018. w Urzędzie Gminy w Wohyniu 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowało 12 par:
•    Państwo Krystyna i Benedykt Bednarzewscy z Bezwoli
•    Państwo Jadwiga i Marian Drelowiec z Ostrówek
•    Państwo Jadwiga i Józef Grochowscy z Ossowy
•    Państwo Jadwiga i Jan Hryć z Bezwoli

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 103

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
17 Listopada 2018
Imieniny obchodzą
Dionizy, Floryn, Grzegorz, Hugo, Hugon,
Salomea, Salome, Sulibor, Zbysław

Do końca roku zostało 45 dni.
Zodiak: Skorpion

Pogoda

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Informacje