Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Witamy na stronach Urzędu Gminy Wohyń
Mobilne Punkty Informacyjne PDF Drukuj Email

W ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich konsultanci z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego odwiedzają poszczególne gminy regionu.
Celem tego przedsięwzięcia jest ułatwienie mieszkańcom dostępu
do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia różnych inicjatyw z funduszy Unii Europejskiej oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.

Więcej…
 
Zwrot podatku akcyzowego sierpień 2018 PDF Drukuj Email

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT.

W terminie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2018 r.

Więcej…
 
Instalacje solarne - kolejnośc montaży PDF Drukuj Email

Informujemy, że w ramach realizowanego projektu „Odnawialne źródła energii w Gminie Wohyń” (dot. montażu 437 instalacji solarnych) losowo ustalono kolejność ich zakładania na terenie Gminy Wohyń. Teren gminy został podzielony na 6 obszarów, w które połączono sąsiadujące ze sobą miejscowości. Prowadzenie montaży w poszczególnych obszarach znacząco usprawni prace instalatorom z firmy ANTINUS Skierniewice. W drodze losowania ustalono następującą kolejność:

Więcej…
 
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej PDF Drukuj Email

W sobotę 14 lipca 2018 r. w Ostrówkach odbyły się pierwsze obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. W październiku ubiegłego roku Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę, która ustanowiła nowe święto państwowe w hołdzie mieszkańcom polskich wsi za ich patriotyczną postawę w czasie II wojny światowej – za pomoc udzielaną uciekinierom, osobom ukrywającym się przed prześladowaniami i wysiedlanym, walkę w oddziałach partyzanckich, za żywienie mieszkańców miast i żołnierzy podziemnego państwa polskiego. Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej ustanowiono z szacunku dla ogromu ofiar poniesionych przez mieszkańców wsi – rozstrzeliwanych, wyrzucanych z domostw, pozbawianych dobytku, wywożonych do sowieckich łagrów i niemieckich obozów koncentracyjnych oraz na przymusowe roboty.

Więcej…
 
Spotkanie informacyjne w sprawie solarów PDF Drukuj Email

W piątek 6 lipca 2018 r. odbyły się w Bezwoli i w Suchowoli spotkania informacyjne dla uczestników projektu pt. „Odnawialne źródła energii w Gminie Wohyń”. Gmina uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w kwocie 3 145 407,49 zł do montażu 437 szt. instalacji solarnych dla mieszkańców. Po przejściowych trudnościach z poprzednim wykonawcą, wybrano nową firmę do przeprowadzenia montaży. Gmina zawarła umowę na wykonanie prac z firmą ANTINUS ze Skierniewic, której przedstawiciele uczestniczyli w spotkaniach i przekazali precyzyjne ustalenia.

Więcej…
 
Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej - 14 VII obchody w powiatowe PDF Drukuj Email

Więcej…
 
100-lecie OSP Suchowola PDF Drukuj Email

W sobotnie popołudnie 30 czerwca 2018 roku odbyły się uroczystości obchodów 100-lecia powstania OSP Suchowola. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Suchowoli. W obchodach uczestniczyły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Wohyń, OSP z Jeziora, zaprzyjaźnieni strażacy z  Slovenska Veś (Słowacja) oraz licznie zgromadzeni goście.
Początki OSP Suchowola związane są z  działalnością Towarzystwa Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchowoli od 1918 roku. Udział w powołaniu do życia straży miał Książę Seweryn Czetwertyński – właściciel dóbr Suchowola.  W 1926 roku jednostka liczyła 40 strażaków. Obecnie jest ich 35-ciu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 99

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
21 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Andrzej, Benedykt, Daniel, Paulina,
Prakseda, Prokop, Stojsław, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 164 dni.
Zodiak: Rak

Pogoda

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

Informacje