Witamy na stronie Gminy Wohyń   Witamy na stronie Gminy Wohyń


Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Witamy na stronach Urzędu Gminy Wohyń
Ogłoszenie ASF PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Wohyń działając na podstawie rozporządzenia Nr 2 Wojewody Lubelskiego z dnia 25 lipca 2017 r. informuje, że rozszerza się strefa zagrożenia wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF). Na terenie powiatu radzyńskiego, w Kąkolewnicy,  potwierdzono już 4 ogniska zakażenia trzody wirusem ASF. Stada wybito, ale ustalono 7-mio kilometrowy obszar zagrożenia. Znaleziono przypadki wirusa w gminie Drelów. Strefa ustalona przez Wojewodę Lubelskiego obejmuje całą miejscowość Łózki, dalej jej granica przebiega drogą wojewódzką nr 813 w kierunku południowym do wschodniego skraju lasu położonego w pobliżu miejscowości; Wólka Łózecka, skraj lasu do granicy powiatu bialskiego i radzyńskiego. W gminie Wohyń, granicę stanowi droga do miejscowości Ostrówki przez dzielnice Bójków i Przeciętka do drogi 1126L (główna przez wieś), droga1126L, następnie w kierunku zachodnim droga 1133L (na Lisiowólkę) i droga gruntowa do granicy powiatu radzyńskiego w okolicy rezerwatu Omelno (tłuczniowa do mostu).

Więcej…
 
Budowa Gminnego Centrum Kultury PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Wohyń w dniu 21 lipca 2017 r. podpisał z Województwem Lubelskim umowę na dofinansowanie projektu pn. Przebudowa i rozbudowa budynku usługowego  na Gminne Centrum Kultury w Wohyniu.
Stan techniczny, obecnie użytkowanego budynku z lat 60. XX w. po byłym domu towarowym jest niezadowalający. W Wohyniu brakuje miejsca, w którym mogliby się spotykać mieszkańcy, odbywać zebrania, czy też rozwijać swoje pasje. Warunków do działania potrzebują również zespoły śpiewacze, koła gospodyń i inni z terenu całej gminy.

Więcej…
 
Informacja o ASF PDF Drukuj Email

Informujemy, na prośbę Starosty Radzyńskiego i Powiatowego Lekarza Weterynarii, że na terenie Powiatu Radzyńskiego w gminie Kąkolewnica potwierdzono trzy przypadki występowania ogniska  afrykańskiego pomoru świń (ASF). Obecnie, pod nadzorem lekarzy weterynarii trwają prace usunięcia zagrożenia.

Jednocześnie na prośbę Wojewody Lubelskiego przypominamy o konieczności bezwzględnego stosowania zasad bioasekuracji. Ma ona na celu utrzymanie wysokiego statusu zdrowotnego stada lub jego poprawę przez zastosowanie sprawdzonych metod organizacyjnych.

 

Więcej…
 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

W związku z wystąpieniem  na terenie gminy Wohyń niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w postaci gradu  informuje, że do dnia 26 lipca 2017 roku Gmina Wohyń przyjmuje wnioski o stratach w gospodarstwie.
Szczegółowe informacje oraz wzór wniosku dostępne są w Urzędzie Gminy Wohyń pok. nr 9 tel. (83) 35 30 037

 
Zmiana nazwy ulicy PDF Drukuj Email

Rada Gminy Wohyń po przeprowadzeniu konsultacji społecznych, działając na podstawie przepisów ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 roku o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, zmieniła w dniu 22 czerwca 2017 roku nazwę ul. 22 lipca w Wohyniu na ul. Spokojną. Nowa nazwa zacznie obowiązywać od 20 lipca 2017 r; zostaną wymienione tabliczki z nazwą ulicy. Zmiana nazwy dokonana na podstawie powyższej ustawy nie ma wpływu na ważność dokumentów zawierających dotychczasową nazwę ulicy.

 
Pożytek publiczny – 2 konkursy PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Wohyń, działając na podstawie ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie, ogłasza 2 kolejne konkursy na realizację zadań publicznych w 2017 roku na terenie gminy. Pierwszy konkurs ofert dotyczy zadania publicznego otwartego dla mieszkańców Gminy Wohyń w zakresie organizacji jednodniowego pikniku o charakterze sportowo-rekreacyjnym, zorganizowanego w okresie wakacji na terenie gminy dla grupy minimum 60 os. dzieci, młodzieży oraz starszych, wraz z zapewnieniem spotkania integracyjnego uczestników. Gmina Wohyń przeznacza na realizację przedmiotowego zadania kwotę 3 000 zł.

Więcej…
 
Zaproszenie PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Wohyń  oraz Starosta Radzyński zapraszają zainteresowanych hodowców trzody chlewnej na spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii w sprawie afrykańskiego pomoru świń (ASF).
Spotkanie odbędzie się 13 lipca 2017r. (czwartek) o godzinie 9:00 w GOK w Wohyniu, Plac 9 Września 1939 r. (d. WDT) oraz o godz. 11:00  w Młodzieżowym Centrum Kultury w Suchowoli. Poruszane będą nowe uregulowania rozprzestrzeniającego się zagrożenia. Gmina Wohyń, Ulan-Majorat oraz Radzyń Podlaski zostały od 3 lipca 2017 roku włączone do obszaru ochronnego (tzw. żółtej strefy).

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 81

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
28 Lipca 2017
Imieniny obchodzą
Innocenty, Innocenta, Marcela,
Pantaleon, Samson, Świętomir, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 157 dni.
Zodiak: Lew

Pogoda

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Informacje